Informacje o właścicielu

Właściciel

Nicoletta Baskiewicz

Nazywam się Nicoletta Baskiewicz i jestem właścicielką Centrum Szkoleniowego GOLDEN GATE, które założyłam w 2005 roku. Szczycę się tym, że Centrum tworzą ludzie, którzy z jednej strony posiadają wysokie kompetencje zawodowe, mają otwarte serca i umysły a z drugiej strony praca jest dla nich pasją i spełnieniem.

Przed laty ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, później studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, specjalność: Zarządzanie rozwojem i konsulting. Następnie jeszcze przed trzydziestką obroniłam doktorat na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (dzisiejszy Uniwersytet Ekonomiczny), który został wyróżniony Nagrodą Rektora Akademii Ekonomicznej. W pracy doktorskiej podjęłam temat wykorzystania środków finansowych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej na inwestycje w polskich przedsiębiorstwach. W chwili obecnej w pracy naukowej i w praktyce gospodarczej zajmuję się efektywnym zarządzaniem, zgodnym w swych założeniach z moją i japońską koncepcją zarzadzania.

Koordynowałam międzynarodowe projekty badawcze ukierunkowane na innowacje oraz wspieranie badań i transfer wiedzy pomiędzy uczelniami polskimi i norweskimi, finansowane z norweskich funduszy i zrealizowane z norweskimi uczelniami.

Od lat jestem koordynatorem Polskich Ram Kwalifikacji na anglojęzycznym kierunku Wydziału Zrządzania Politechniki Częstochowskiej – Management, na co dzień prowadzę zajęcia dla zagranicznych studentów Wydziału Zarządzania.

Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, nowe kultury a możliwe to jest przede wszystkim dzięki znajomości języków obcych, ponieważ umiejętność ta pozwala na kontakt z drugim człowiekiem, nawet jeśli nie mówi po polsku. I tym akcentem zachęcam do nauki języków obcych szczególnie w moim Centrum, gdyż jestem przekonana, że atmosfera tutaj jest zjawiskowa .

Nasi lektorzy

Nauczyciel

Sonia Ścigała

Nazywam się Sonia Ścigała i jestem nauczycielem języka angielskiego. Posiadam tytuł magistra filologii angielskiej. Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Posiadam przygotowanie pedagogiczne.

Język angielski oraz praca z ludźmi to moja pasja. Przekazywanie wiedzy dzieciom oraz osobom dorosłym sprawia mi ogromną przyjemność, a jeszcze większą – obserwacja postępów, które uczniowie czynią w nauce języka angielskiego.

Pracę w GOLDEN GATE rozpoczęłam w 2014 roku i od tego czasu nauczam wszystkie grupy wiekowe – od dzieci w wieku przedszkolnym, po osoby dorosłe. Wieloletnia już praca w GOLDEN GATE wzbogaciła mnie w cenne doświadczenia zawodowe, wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.Dzięki naszej szkole poznałam bardzo wielu, wspaniałych ludzi, którzy wytrwale dążyli i wciąż dążą do poszerzania swej wiedzy z zakresu znajomości języka angielskiego.

Serdecznie zachęcam do nauki języka angielskiego w naszej szkole, gdyż podczas każdych zajęć staramy się tworzyć przyjemną atmosferę oraz dokładamy wszelkich starań, aby proces nauczania i przyswajania wiedzy przez uczniów był jak najbardziej optymalny i przynosił jak najlepsze rezultaty.

‘The limits of my language mean the limits of my world’ – Ludwig Wittgenstein

Nauczyciel

Aleksandra Huras

Nazywam się Aleksandra Huras. Jestem absolwentką Akademii Polonijnej w Częstochowie. Studia lingwistyki stosowanej pomogły mi uzyskać doskonałą znajomość języka angielskiego w wielu dziedzinach przekładu. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, co uprawnia mnie do nauczania języka. Swoje zdolności pedagogiczne rozwinęłam podczas pracy z dziećmi w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy, podczas prowadzenia kursów językowych dla młodzieży i dorosłych w FWPIRO w Częstochowie oraz już ponad trzyletniej pracy w szkole językowej w Golden Gate w Konopiskach.

Nauczanie języka angielskiego jest moją pasją od wielu lat. Prowadzone przeze mnie zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych to doskonała okazja do zdobycia umiejętności i oswojenia się z językiem mówionym oraz odrobina rozrywki poprzez zabawy utrwalające słownictwo. Pomimo doświadczenia stale szukam nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy ponieważ bardzo zależy mi na tym, aby jak najskuteczniej ją przekazać i nauczać swobodnego wypowiadania się w języku obcym.

Nauczyciel

Aneta Flis-Wielgosz

Nazywam się Aneta Flis-Wielgosz i jestem nauczycielem języka niemieckiego. Ukończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie nauczania języka niemieckiego, posiadam także przygotowanie pedagogiczne.

Jestem nauczycielem z wieloletnią praktyką zawodową. Pracowałam w Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej, w Prywatnym Liceum Lingwistycznym, w Prywatnym Gimnazjum Lingwistycznym, a także Gimnazjum nr 2 w Częstochowie.

Prowadziłam także kursy języka niemieckiego w Szkole Językowej „Empik” w Częstochowie. Od roku 2002 pracuję w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K.C. Norwida w Częstochowie.

Jestem dyplomowanym egzaminatorem maturalnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Jaworznie. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny „Zarządzanie w oświacie”. Systematycznie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i seminariach kierowanych dla nauczycieli języków obcych. W liceum, w którym pracuję , jestem inicjatorką corocznych wyjazdów młodzieży do Wiednia. Współpracowałam z germanistami w mojej szkole w ramach realizacji projektu edukacyjnego kierowanego do niemieckich nauczycieli stażystów z Bambergu.

Praca z dziećmi i ż młodzieżą sprawia mi wielką radość i przyjemność, dlatego też poświęciłam jej dużo czasu.Przygotowuję młodzież i dzieci do konkursów językowych: „Deutschfreund”, „Sprachdoktor”, „Weltsprachen”, „Wir lernenIdiome”, a także do Olimpiady Języka Niemieckiego. Corocznie przygotowuję uczniów do matury z języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Wysokie lokaty i wyróżnienia moich wychowanków są dla mnie ogromną satysfakcją. W swej codziennej pracy staram się przekazywać nie tylko wiedzę, ale także rozbudzać w swoich uczniach ciekawość i zainteresowania dotyczące znajomości kultury i sposobu życia mieszkańców krajów niemieckojęzycznych. Uważam, że takie podejście do nauki języka obcego jest najlepszą mobilizacją dla uczniów. Zachęcam zawsze do nauki języka niemieckiego ponieważ uważam że dobra znajomość drugiego języka obcego jest swoistą „otwartą furtką do Europy”.

Cieszę się, że mogę pracować z dziećmi, prowadząc zajęcia z Szkole GoldenGate. Zajęcia te są dla mnie miłym wyzwaniem i mam wielką nadzieję , że rozbudzę w tych ambitnych dzieciakach pasję nauki języka niemieckiego, który przecież jest językiem tak bardzo popularnym i potrzebnym we współczesnym świecie.

Swoim uczniom dedykuję sentencję wielkiego mistrz słowa – J.W von Goethe „Wie viele Sprachen du sprichst sooft mal bist du Mensch.”

Nauczyciel

Katarzyna Jakubowska

Jestem absolwentką Centrum Języków Europejskich- Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Częstochowie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam również studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie.

Zrozumiałam, że nauczanie będzie moją przyszłością, gdy na studiach wyższych poznałam swoich wykładowców. To oni zarazili mnie zamiłowaniem do języka angielskiego i indywidualnym podejściem do każdego ucznia. W trakcie pracy w różnych szkołach utwierdziłam się w tym przekonaniu. Na początku swojej drogi zawodowej zawsze trafiałam na wyjątkowych ludzi, których mogłam uczyć. Oni inspirowali mnie, a ja zawsze znajdowałam sposób, by inspirować ich.

Moje doświadczenie opiera się na pracy w szkołach językowych z uczniami w każdym wieku i reprezentujących różny poziom zaawansowania oraz na pracy tłumacza. Nie istnieje dwoje identycznych ludzi- tak samo jak nie ma dwóch takich samych lekcji. Każdego traktuję wyjątkowo, a lekcje dostosowuję do poziomu, wieku, charakteru i temperamentu ucznia.

Nauczyciel

Julia Klecha

Nazywam się Julia Klecha i jestem studentką Stosunków Międzynarodowych ze specjalnością: Euroazja – polityka i gospodarka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiadam certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego oraz francuskiego. Od kilku lat pracuję z dziećmi. Zebranie doświadczenia już od nastoletnich lat umożliwiły mi: praca w żłobku oraz przedszkolu lingwistycznym, organizowanie warsztatów edukacyjnych i plastycznych dla dzieci w języku angielskim, a także prowadzenie animacji – jestem animatorem czasu wolnego😊

Uwielbiam pracę z dziećmi i nowe wyzwania. Moją pasją jest gotowanie i pieczenie oraz podróże. Uważam, że to właśnie dobra znajomość języka pozwala nam swobodnie podróżować, tym samym poznawać świat, kultury, ludzi. Podróże kształtują charakter, osobowość, uczą obycia i cieszą oko! „Travel broadens the mind” .

Sądzę również, że nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze rezultaty. Podczas nauki języka obcego, szczególnie dzieci stawiam na: swobodę, ruch, muzykę i wymagające myślenia zadania. Ciekawe gry i zabawy sprawiają, że najmłodsi szybciej zapamiętują nowe słowa czy zwroty, jednocześnie ucząc się języka obcego. Praca w GoldenGate to dla mnie kolejne wyzwanie, mam nadzieję, że chęć do pracy, znajomość języka i ogromna satysfakcja z pracy z dziećmi sprawią, że moi uczniowie będą chętnie przychodzić na kolejne zajęcia!

Nauczyciel

Anna Żukow

Nazywam się Anna Żukow. Jestem nauczycielem języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia angielska w Akademii Polonijnej w Częstochowie, studia magisterskie na kierunku filologia polska w Akademii im. Jana Długosza oraz studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Pracę w szkole rozpoczęłam już po studiach licencjackich i stała się ona moją pasją. Na przestrzeni tych lat charakter mojej pracy zmieniał się, a ja zdobywałam doświadczenie w pracy z uczniami w różnym wieku – od grup przedszkolnych, aż do klas maturalnych. Obecnie od kilku lat pracuję z młodszymi klasami szkoły podstawowej jako nauczyciel języka angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Praca ta daje mi wiele satysfakcji i inspiruje do zgłębiania wiedzy oraz szukania wciąż nowych rozwiązań w dziedzinie dydaktyki, metodyki języków obcych, jak również psychologii.

Z Centrum Szkoleniowym GoldenGate współpracuję od kilku lat, prowadząc zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Praca z dziećmi dostarcza wiele radości i satysfakcji.

Nauczyciel

Małgorzata Miniak

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie  (dzisiejszy Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy  im. Jana Długosza) na kierunku chemia z biologią oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filologia angielska.

Od wielu lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego oraz biologii i chemii, przez kilkanaście lat byłam również nauczycielem biologii i chemii w języku angielskim w Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Częstochowie. Jestem autorem programów nauczania przedmiotów dwujęzycznych jak również wielu materiałów dydaktycznych stosowanych na zajęciach tego typu.

W ciągu mojej pracy miałam przyjemność uczyć młodych ludzi począwszy od przedszkola, poprzez szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe oraz dorosłych.

Jestem również czynnym egzaminatorem egzaminu maturalnego z języka angielskiego oraz egzaminu ósmoklasisty także w zakresie  języka angielskiego. Byłam egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Współpraca z Okręgową Komisją Egzaminacyjną pozwala mi na stosowanie odpowiednich metod pracy pozwalających moim uczniom osiągać dobre i bardzo dobre wyniki na wyżej wymienionych egzaminach.

Praca nauczyciela sprawia mi wiele przyjemności. Lubię obserwować jak moi uczniowie rozwijają swoje pasje i umiejętności w zakresie nauczanych przeze mnie przedmiotów, jak cieszą się ze swoich sukcesów i dzielą się ze mną swoją radością. Jest dla mnie nagrodą,  gdy widzę, że to czego pomogłam im się nauczyć daje im radość . Staram się by moje zajęcia były rozwijające i zachęcały moich uczniów do samodoskonalenia , pragnę nauczyć ich jak korzystać z posiadanej wiedzy ,bo jak mówił J.W. Goethe

‘’Sama wiedza to za mało, musi ona jeszcze znaleźć zastosowanie’’