HalloAneta Flis Wielgosz

Nazywam się Aneta Flis-Wielgosz i jestem nauczycielem języka niemieckiego. Ukończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie nauczania języka niemieckiego, posiadam także przygotowanie pedagogiczne.

Jestem nauczycielem z wieloletnią praktyką zawodową. Pracowałam w Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej, w Prywatnym Liceum Lingwistycznym, w Prywatnym Gimnazjum Lingwistycznym, a także Gimnazjum nr 2 w Częstochowie.

Prowadziłam także kursy języka niemieckiego w Szkole Językowej „Empik” w Częstochowie. Od roku 2002 pracuję w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K.C. Norwida w Częstochowie.

Jestem dyplomowanym egzaminatorem maturalnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Jaworznie. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny „Zarządzanie w oświacie”. Systematycznie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i seminariach kierowanych dla nauczycieli języków obcych. W liceum, w którym pracuję , jestem inicjatorką corocznych wyjazdów młodzieży do Wiednia. Współpracowałam z germanistami w mojej szkole w ramach realizacji projektu edukacyjnego kierowanego do niemieckich nauczycieli stażystów z Bambergu.

Praca z dziećmi i ż młodzieżą sprawia mi wielką radość i przyjemność, dlatego też poświęciłam jej dużo czasu.Przygotowuję młodzież i dzieci do konkursów językowych: „Deutschfreund”, „Sprachdoktor”, „Weltsprachen”, „Wir lernenIdiome”, a także do Olimpiady Języka Niemieckiego. Corocznie przygotowuję uczniów do matury z języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Wysokie lokaty i wyróżnienia moich wychowanków są dla mnie ogromną satysfakcją. W swej codziennej pracy staram się przekazywać nie tylko wiedzę, ale także rozbudzać w swoich uczniach ciekawość i zainteresowania dotyczące znajomości kultury i sposobu życia mieszkańców krajów niemieckojęzycznych. Uważam, że takie podejście do nauki języka obcego jest najlepszą mobilizacją dla uczniów. Zachęcam zawsze do nauki języka niemieckiego ponieważ uważam że dobra znajomość drugiego języka obcego jest swoistą „otwartą furtką do Europy”.

Cieszę się, że mogę pracować z dziećmi, prowadząc zajęcia z Szkole GoldenGate. Zajęcia te są dla mnie miłym wyzwaniem i mam wielką nadzieję , że rozbudzę w tych ambitnych dzieciakach pasję nauki języka niemieckiego, który przecież jest językiem tak bardzo popularnym i potrzebnym we współczesnym świecie.

Swoim uczniom dedykuję sentencję wielkiego mistrz słowa – J.W von Goethe „Wie viele Sprachen du sprichst sooft mal bist du Mensch.”